Biokominki

Kominki zawsze kojarzą się nam dobrze – z przyjemnym ciepłem, ogniem i trzaskającym drewnem, z długimi jesiennymi i zimowymi wieczorami, które spędzamy z bliskimi w dużych, wygodnych fotelach, z kubkiem parującej herbaty, wpatrzeni w płonący w naszym kominku ogień. Kominki w dzisiejszych czasach przeżywają swój renesans. Jeszcze dwadzieścia lat temu kominy były głównym źródłem ogrzewania w domach jednorodzinnych, kojarzyły się często z ciężka pracą, koniecznością przyniesienia do domu drewna, napaleniem w kominku i ogromną ilością popiołu, który nieustannie trzeba było sprzątać. Później kominki straciły na popularności w imię innych, bardziej nowoczesnych metod ogrzewania, jak ogrzewanie elektryczne lub gazowe. Od niedawna jednak w światowym, w tym także polskich trendach aranżacyjnych, kominki zakrólowały na nowo. Jednak tym razem wróciły do naszych wnętrz odmienione, zaskakujące swoją nowoczesnością.

Biokominek - Nowoczesny Design

Nowoczesne kominki charakteryzują się cechami, które nie tylko pozwalają konsumentom cieszyć się z ich większej używalności i praktyczności, ale też posiadają ogromne walory dekoracyjne – stają się małym dziełem sztuki, które każdy z nas może umieścić w swoim wnętrzu. Przykładem może być biokominek Juliet, który ze względu na swój nadzwyczajny design, często wzbogaca wnętrza salonów SPA. Przede wszystkim powodem, dla którego obecnie coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w swoim domu kominka jest fakt, iż nowoczesne kominki nie wymagają już obszernej i kosztownej instalacji kominowej, ponieważ współczesne kominki charakteryzują się tym, że podczas działania nie wydzielają szkodliwych substancji, nie emitują także tak dużej ilości dwutlenku węgla. Nie tylko nie wydzielają dymu, ale też nie zanieczyszczają naszych mieszkań i domów popiołem, co bywało bardzo kłopotliwe i nastręczało problemów związanych z koniecznością ciągłego sprzątania wokół tradycyjnego komina.

Obecnie rynek jest szturmem zdobywany przez biokominki, które pozwalają cieszyć się widokiem żywego okna w każdym wnętrzu. Dodatkowo zaprojektowane są one w ten sposób, by cieszyć naszego oczy niepowtarzalnym designem. Istnieje kilka rodzajów biokominków:

  • biokominki wolnostojące – zaprojektowane są w ten sposób, że można umieścić je w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, najczęściej jednak ustawiane są pod ścianami, w taki sposób, w jaki umieszczane były kominy tradycyjne. Charakteryzują się jednak tym, że w każdej chwili można je dowolnie przestawić. Przykładem jest biokominek November, który należy ustawić pod ścianą. Doskonale imituje on prawdziwe palenisko, czym robi niezapomniane wrażenie;

  • biokominki wiszące – zaprojektowane są w taki sposób, aby można je było zawiesić na ścianie. Nie jest to skomplikowane, kominek można zawiesić samodzielnie, potrzebna jest tylko wiertarka. Istnieją też biokominki, które można wmontować w ścianę, tak by tworzyły jedną płaszczyznę. Takie rozwiązanie jest bardzo efektywne i jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie planują przestawiać swojego biokominka. Biokominek Delta lub biokominek Juliet to przykłady takich właśnie urządzeń, które odznaczają się nowoczesnym wyglądem i odmienią każde wnętrze;

  • biolampy – jest to specyficzny rodzaj biokominków, które także można ustawić w dowolnym miejscu, różnią się jednak swoimi nietypowym wyglądem i walorami dekoracyjnymi. Biolampy można ustawiać w ogrodzie lub na tarasie, świetnie sprawdzą się też jako element urozmaicające wnętrze.

Biokominki z Designem Dopasowanym do Wnętrz

Biokominki napędzane są biopaliwem, które umieszczane jest w specjalnym, zamkniętym zbiorniku, dzięki czemu nawet w przypadku przewrócenia się biokominka nie ma ryzyka pożaru. Dodatkowo całość wykonana jest z niepalnych materiałów, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Dokonując zakupu należy koniecznie upewnić się co do jakości wykonania, pojemności pojemnika na biopaliwo czy wagi urządzenia. Jeśli chcesz wzbogacić swoje wnętrze nowoczesnym, lecz niewielkim kominkiem, wybierz biokominek Delta, jeśli natomiast chcesz, by miał on bardziej tradycyjny wygląd, idealny dla Ciebie będzie biokominek November. Oferta jest tak bogata, że każdy znajdzie coś pasującego idealnie do konkretnego wnętrza.

EKOTECH - tanie kominki i biokominki


Wszystkie prawa zastrzeżone: ekotech-kominki.pl
Opinie o Ekotech-kominki.pl na Opineo.pl