Kondensacyjny kocioł pelletowy ze stali nierdzewnej LAZAR Interfire 11/240
  • Kondensacyjny kocioł pelletowy ze stali nierdzewnej LAZAR Interfire 11/240 #1
  • Kondensacyjny kocioł pelletowy ze stali nierdzewnej LAZAR Interfire 11/240 #2
  • Kondensacyjny kocioł pelletowy ze stali nierdzewnej LAZAR Interfire 11/240 #3
  • Kondensacyjny kocioł pelletowy ze stali nierdzewnej LAZAR Interfire 11/240 #4
  • Kondensacyjny kocioł pelletowy ze stali nierdzewnej LAZAR Interfire 11/240 #5
  • Kondensacyjny kocioł pelletowy ze stali nierdzewnej LAZAR Interfire 11/240 #6
  • Kondensacyjny kocioł pelletowy ze stali nierdzewnej LAZAR Interfire 11/240 #7

Kondensacyjny kocioł pelletowy ze stali nierdzewnej LAZAR Interfire 11/240

Cena produktu: 31 672,50 zł
Brutto
Czas dostawy: do 2 dni

Szybka i  bezpieczna dostawa.
Bezpieczne dostawa

Dokładamy wszelkich starań, by produkty szybko i bezpiecznie trafiały do naszych Klientów.

Porady przy wyborze kominka.
Bogate doświadczenie

Dokładamy wszelkich starań, by produkty szybko i bezpiecznie trafiały do naszych Klientów.

Masz pytania? Zadzwoń, chętnie doradzimy:

(022) 72 73 662 lub 502 578 430

Kondensacyjny kocioł pelletowy ze stali nierdzewnej z automatycznym czyszczeniem palnika i wymiennika ciepła, sondą lambda, zapalarką, o sprawności kondensacyjnej 104,4% i mocy 10/12 kW*.

Kocioł posiada wymiennik ze stali nierdzewnej z automatycznym czyszczeniem. Wyposażony jest w pogodowy sterownik z wyświetlaczem dotykowym, modulacją mocy i sondą lambda, automatycznie czyszczony palnik ze stali nierdzewnej, automatyczną zapalarkę oraz zasobnik paliwa w kilku wersjach pojemnościowych. Kocioł InterFire może zostać doposażony w VACUM czyli system pneumatycznego transportu paliwa z większego zasobnika oraz automatyczne odpopielanie.

Kondensacja

Technika wykorzystania ciepła kondensacji wykorzystuje nie tylko ciepło, które powstaje podczas spalania jako mierzalna temperatura gazów opałowych, lecz także dodatkowo zawartość pary wodnej w gazach opałowych. Kotły kondensacyjne InterFire są w stanie pobrać niemal w całości ciepło zawarte w spalinach oraz dodatkowo przekształcić je na ciepło grzewcze i wykorzystać.

Sprawność kondensacyjna

Niska temperatura spalin, idealne parametry spalania dzięki sondzie lambda oraz kondensacja sprawiają, że kocioł InterFire osiąga sprawność 104,4%.

Szeroki zakres temperatury zasilania (20-85 st. C)

Wymiennik ze stali nierdzewnej skonstruowany w systemie HCC (Heat-Cold Cassette) umożliwia pracę kotła przy bardzo niskiej temperaturze zasilania, już od 20 st.C. Dzięki temu kocioł InterFire doskonale sprawdzi się w nowym budownictwie i zastosowaniu niskotemperaturowych systemów grzewczych takich jak ogrzewanie podłogowe.

Prosta instalacja

Kocioł InterFire nie wymaga zabezpieczenia powrotu przed korozją niskotemperaturową dzięki czemu jego instalacja jest prostsza i tańsza od tradycyjnych kotłów na paliwa stałe.

Mechaniczne czyszczenie palnika

Poruszany za pomocą siłownika liniowego ruchomy ruszt automatycznie czyści palnik przed każdym rozpaleniem oraz po każdym wygaszeniu. Dzięki temu użytkowanie kotła jest o wiele szybsze i wygodniejsze. Natomiast spalanie dużo bardziej efektywne, sprawniejsze i ekologiczne.

Kompaktowa konstrukcja

Małe rozmiary sprawiają, że kocioł pasuje do większości kotłowni.

Dotykowy panel wyświetlacza

Intuicyjny, przejrzysty i prosty w obsłudze. Umożliwia łatwą i szybką regulację temperatur, zmianę opcji oraz dostosowywanie do indywidualnych potrzeb.

Stal nierdzewna

Najwyższej jakości materiały użyte w produkcji palnika gwarantują jego długotwałą eksploatację, natomiast odpowiednia konstrukcja zapewnia optymalne warunki do spalania pelletu.

Automatyczne czyszczenie

Automatyczne czyszczenie palnika oraz wymiennika* znacznie podnosi komfort obsługi i zwiększa sprawność kotła.

Śluza zabezpieczająca

Zabezpiecza paliwo znajdujące się w zasobniku przed zapłonem.

Energooszczędność

Energooszczędne podzespoły oszczędzają energię elektryczną oraz Twoje pieniądze.

Zaawansowany sterownik

Intuicyjny dotykowy sterownik obsługujący w standardzie 2 obiegi grzewcze (możliwość rozbudowania do 4 obiegów), bufor, regulację pogodową, sondę lambdę, CWU.

BAFA

Jako jedyny polski producent posiadamy wszystkie kotły pelletowe na niemieckiej liście BAFA co podkreśla najwyższą jakość oraz doskonałą emisję naszych kotłów.

5 klasa

Wszystkie nasze kotły badane są przez niezależny instytut posiadający notyfikację UE, dzięki temu wyniki są rzetelne i uznawane na całym świecie.

Sonda Lambda

Inteligentny logarytm dostosowuje pracę kotła do aktualnych parametrów otoczenia, stale utrzymując możliwie najwyższą sprawność kotła. Gwarantuje to najlepsze parametry emisyjne oraz w znacznym stopniu eliminuje sadzenie kotła.

Internet (w opcji)

Zaawansowany moduł komunikacyjny ecoNET300 umożliwia zdalną obsługę kotła, jego serwisowanie, przeglądanie historii zmian parametrów oraz wysyłanie wiadomości e-mail z alarmami.

Automatyczne odpopielanie (w opcji)

System automatycznego odpopielania usuwa popiół z kotła do pojemnika, gdzie jest on kompresowany. Dzięki temu użytkownik usuwa popiół raz na kilka miesięcy.

EcoDesign

Dyrektywa Ekoprojekt 2020 określa restrykcyjne wymagania dla sezonowej emisji oraz sezonowej sprawności co ma odzwierciedlenie w realnym użytkowaniu kotła w ciągu całego sezonu grzewczego.

Moc: 12 kW
materiał: Stal nierdzewna paliwo: pelety
podajnik: Ślimakowy, śluza zabezpieczająca sprawność kondensacyjna: 104,4 %
palnik: Palnik wrzutkowy, automatyczny zapłon, automatyczne czyszczenie wymiennik ciepła: HCC (Heat-Cold Cassette), stal nierdzewna
sterownik: Sonda lambda, modulowana moc, pogodowy, 2 obiegi CO (+2 obiegi w opcji), 1 obieg CWU,Internet WiFi (opcja), Panel pokojowy (opcja) pojemność zasobnika: 150 / 240 / 400 l
czyszczenie wymiennika: Automatyczne transport paliwa:

W opcji system pneumatycznego transportu paliwa VACUM

Parametry cieplno – techniczne

Model IF11
Moc nominalna: kW 12,0
Zakres mocy cieplnej: kW 3,6 ÷ 12,0
Sprawność kondensacyjna:
Granulat pellet Q=18 MJ/kg
% 104,4

Wymiary gabarytowe

Model IF11 / 150LIF11 / 240LIF11 / 400L
Wysokość: mm 1480 1480 1480
Szerokość: mm 1040 1250 1480
Głębokość: mm 885 885 885