Kocioł UniKomfort 24kW

Nowy produkt

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1118 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 1118 punktów które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 223,60 zł.


11 180,70 zł brutto

Więcej informacji

Uniwersalne kotły co UniKomfort stanowią połączenie sprawdzonego i niezawodnego podajnika ślimakowego oraz palnika retortowego z tradycyjną komorą spalania. Dzięki temu użytkownik zyskuje możliwość spalania szerokiej gamy paliw zarówno w trybie automatycznym jak i ręcznym. Ponadto po wyposażeniu w palnik obrotowy kotły spalają również miał węglowy. Wymiennik posiada drzwiczki ułatwiające jego czyszczenie. Pogodowy regulator obsługuje kocioł co oraz całą kotłownię, w tym zawory mieszające poszczególnych układów CO, zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz pompy. Przyjazny tekstowy wyświetlacz pozwala w prosty sposób zaprogramować urządzenie. Wyposażenie standardowe obejmuje podwójny system zabezpieczenia przed zapłonem paliwa w zasobniku. To wszystko sprawia, że UniKomfort to wygodne, oszczędne oraz wielopaliwowe urządzenia.

materiał: Stal    

paliwo: Węgiel ekogroszek kamienny, brunatny, pelety oraz drewno i węgiel

podajnik: Ślimakowy     

sprawność: Do 81 %

palnik: Żeliwna retorta                

awaryjne palenisko: Wodny ruszt (z wyj. mod. UK16 - ruszt suchy stalowy)

sterownik: Pogodowy, Fuzzy Logic (wybrane modele), 1 obieg (opcjonalnie do 5), CWU

pojemność zasobnika: 250 l

Sterownik

Kocioł został wyposażony w nowoczesny regulator ecoMAX 800R. Jest on wysoce zaawansowanym urządzeniem elektronicznym przeznaczonym do sterowania pracą kotła węglowego z podajnikiem ślimakowym oraz pozostałym wyposażeniem kotłowni. Regulator automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę kotła kontrolując proces spalania paliwa. W modelach wyposażonych w funkcję FuzzyLogic urządzenie samo steruje pracą wentylatora oraz podajnika optymalnie dobierając nastawy, co sprzyja ochronie środowiska, oszczędności zużywanego paliwa oraz zwalnia użytkownika z konieczności dostrajania parametrów palnika. Temperatura obiegów grzewczych utrzymywana jest za pomocą siłowników zainstalowanych na zaworach mieszających. Może ona być ustawiana ręcznie, w trybie pogodowym na podstawie krzywych grzania lub przez termostat pokojowy. Standardowo urządzenie może sterować jednym, a po wyposażeniu w dodatkowy moduł, maksymalnie trzema siłownikami. Każdy z układów może zostać wyposażony w osobny termostat pokojowy. Ponadto sterownik automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę zasobnika ciepłej wody sterując pompą CWU oraz włącza w razie potrzeby rezerwowy kocioł (gazowy lub olejowy). Urządzenie wyposażono w wyświetlacz tekstowy, a jego obsługa odbywa się w łatwy i intuicyjny sposób. Kocioł można wyposażyć w dodatkowy panel wyświetlacza zainstalowany w mieszkaniu oraz moduł GSM.

Wymiennik

Kocioł UniKomfort zbudowano w oparciu o nowatorski wymiennik stalowy. W jego dolnej części zainstalowano palniki automatyczny. Nad nim znajduje się ruszt wodny tradycyjnej komory zasypowej. W górnej części kotła znajduje się poziomy, dwu-ciągowy, rurowy wymiennik ciepła. Poszczególne ciągi w tylnej części oddzielone są poziomą klapą, po otwarciu której wymiatany popiół opada do popielnika. Króciec wody powracającej z instalacji znajduje się z lewej lub prawej strony. Króciec wody zasilającej instalację znajduje się na górze kotła obok czopucha odprowadzającego spaliny. Wymiennik kotła zaizolowany jest wełną mineralną, która obniża straty ciepła podczas spalania. Obudowa stalowa pokryta jest wytrzymałą farbą proszkową.

Układ spalania

Pod wymiennikiem kotła znajduje się żeliwny palnik retortowy: pierścień, okrągły ruszt, kolano oraz stalowa komora mieszacza powietrza. We wnętrzu retorty doprowadzającej paliwo znajdują się
otwory regulujące ciśnienie powietrza potrzebnego do spalania, uniemożliwiając przeniknięcie płomienia do podajnika podczas procesu spalania. Od spodu komory mieszania umieszczono zaślepkę wyczystki. Pod komorą spalania umieszczony jest popielnik. Wentylator dostarczający powietrze do spalania umieszczony jest pod zasobnikiem paliwa, podłączony jest on do mieszacza powietrza. Ilość dostarczanego powietrza do spalania regulujemy na sterowniku.

Układ podawania paliwa

Obok kotła znajduje się zasobnik paliwowy, na dnie którego umieszczony jest podajnik ślimakowy. Napędzany jest on motoreduktorem przymocowanym na końcu rury podajnika, którą podajnik ślimakowy podaje paliwo do palnika. Za zasobnikiem paliwa znajduje się zbiornik wodny urządzenia do awaryjnego gaszenia (przy opalaniu węglem) lub miejsce do montażu zaworu termostatycznego (wymagane przy opalaniu pelletami) – urządzenia zabezpieczające w razie przedostania żaru do zasobnika.

Parametry cieplno – techniczne

Model UK16UK24UK34UK44
Moc znamionowa:kW16,5243444
Zakres mocy cieplnej:kW4,9 ÷ 16,57,2 ÷ 2410,2 ÷ 3413,2 ÷ 44
Sprawność:
Węgiel kamienny Q=28 MJ/kg
%do 81do 81do 81do 81

Wymiary gabarytowe

Model UK16UK24UK34UK44
Wysokość:mm1520154515451545
Szerokość:mm1210121012101310
Głębokość:mm860860950950
Wszystkie prawa zastrzeżone: ekotech-kominki.pl
Opinie o Ekotech-kominki.pl na Opineo.pl