Kocioł UniKomfort automat 24kW

Nowy produkt

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1154 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 1154 punktów które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 230,80 zł.


11 549,70 zł brutto

Więcej informacji

Uniwersalne kotły UniKomfort automat zostały wyposażone w obrotowy palnik retortowy dzięki czemu mogą one spalać ekogroszek gorszej jakości oraz miał. Stanowią one połączenie sprawdzonego i niezawodnego podajnika ślimakowego z tradycyjną komorą spalania. Dzięki temu użytkownik zyskuje możliwość spalania szerokiej gamy paliw zarówno w trybie automatycznym jak i ręcznym. Wymiennik posiada drzwiczki ułatwiające jego czyszczenie. Pogodowy regulator obsługuje kocioł co oraz całą kotłownię, w tym zawory mieszające poszczególnych układów CO, zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz pompy. Przyjazny tekstowy wyświetlacz pozwala w prosty sposób zaprogramować urządzenie. Wyposażenie standardowe obejmuje podwójny system zabezpieczenia przed zapłonem paliwa w zasobniku. To wszystko sprawia, że UniKomfort to wygodne, oszczędne oraz wielopaliwowe urządzenia.
 

materiał: Stal    

paliwo: Węgiel ekorgoszek kamienny, brunatny, pelety oraz drewno, węgiel / miał

podajnik: Ślimakowy     

sprawność: Do 81 %

palnik: Stalowa retorta obrotowa          

awaryjne palenisko: Wodny ruszt

sterownik: Pogodowy, Fuzzy Logic (wybrane modele), 1 obieg (opcjonalnie do 5), CWU

pojemność zasobnika: 250 l

Sterownik

Kocioł Unikomfort automat wyposażony jest w nowoczesny regulator ecoMAX 800R, który jest wysoce zaawansowanym urządzeniem elektronicznym przeznaczonym do sterowania pracą kotła węglowego z podajnikiem ślimakowym oraz pozostałymi elementami wyposażenia kotłowni. Regulator ten automatycznie utrzymuje ustaloną temperaturę kotła jednocześnie kontrolując proces spalania paliwa. W modelach posiadających funkcję FuzzyLogic urządzenie samo steruje pracą wentylatora oraz podajnika i optymalnie dobiera ustawienia, co sprzyja ochronie środowiska, oszczędności zużywanego paliwa a także zwalnia użytkownika z obowiązku regulowania parametrów palnika. Temperatura w obiegach grzewczych podtrzymywana jest za pomocą siłowników, zainstalowanych na zaworach mieszających. Temperatura ta może być ustawiana ręcznie, w trybie pogodowym na podstawie krzywych grzania lub poprzez termostat pokojowy. Standardowo urządzenie jest w stanie sterować jednym, ale po wyposażeniu w dodatkowy moduł, maksymalnie trzema siłownikami. Każdy z układów można dodatkowo wyposażyć w oddzielny termostat pokojowy. Dodatkową funkcją sterownika jest to, iż automatycznie utrzymuje on zadaną temperaturę w zasobniku ciepłej wody poprzez sterowanie pompą CWU oraz w razie potrzeby włącza rezerwowy kocioł (gazowy lub olejowy). Urządzenie wyposażone jest w tekstowy wyświetlacz, a jego obsługa jest łatwa i intuicyjna. Kocioł można wyposażyć również w dodatkowy panel wyświetlacza, który można zainstalować w mieszkaniu oraz moduł GSM.

Wymiennik

Kocioł UniKomfort zbudowano w oparciu o nowatorski wymiennik stalowy. W jego dolnej części zainstalowano palnik automatyczny, nad którym znajduje się ruszt wodny tradycyjnej komory zasypowej. W górnej części kotła umieszczony jest poziomy, dwu-ciągowy, rurowy wymiennik ciepła. Poszczególne ciągi w tylnej części oddzielone są za pomocą poziomej klapy, po otwarciu której można wymieść popiół. Króciec wody powracającej z instalacji umieszcza się po lewej lub prawej stronie. Króciec wody zasilającej instalację znajduje się w górnej części kotła obok czopucha odprowadzającego spaliny. Wymiennik kotła izolowany jest za pomocą wełny mineralnej, która ma za zadanie obniżenie strat ciepła podczas spalania, zaś jego stalowa obudowa malowana jest niezwykle wytrzymałą farbą proszkową.

Układ spalania

Poniżej wymiennika kotła znajduje się stalowy palnik retortowy wyposażony w mechanizm poruszający górnym talerzem. We wnętrzu retorty doprowadzającej paliwo znajdują się otwory, służące do regulacji ciśnienia powietrza potrzebnego do spalania tak, aby uniemożliwić przeniknięcie płomienia do podajnika podczas procesu spalania. W spodniej części komory mieszania umieszczona jest zaślepka wyczystki zaś pod komorą spalania znajduje się popielnik. Pod zasobnikiem paliwa umieszczono wentylator, dostarczający powietrze do spalania. Wentylator ten podłączony jest do mieszacza powietrza, a ilość powietrza dostarczanego do spalania możemy regulować za pomocą sterownika.

Układ podawania paliwa

Obok kotła umieszczony jest zasobnik paliwowy, na dnie którego znajduje się podajnik ślimakowy. Podajnik ten wyposażono w tzw. przeciwzwoje, a napędzany jest on za pomocą motoreduktora, przymocowanego na końcu rury podajnika, którą podajnik ślimakowy dozuje paliwo do palnika. Za zasobnikiem paliwa mieści się zbiornik wodny do awaryjnego gaszenia (przy opalaniu węglem) lub miejsce do montażu zaworu termostatycznego (koniecznego przy opalaniu pelletami), czyli urządzenia zabezpieczającego w razie przedostania się żaru do zasobnika paliwa.

Parametry cieplno – techniczne

Model UKA16UKA24UKA44
Moc znamionowa:kW16,52444
Zakres mocy cieplnej:kW4,9 ÷ 16,57,2 ÷ 2413,2 ÷ 44
Sprawność:
Węgiel kamienny Q=28 MJ/kg
%do 81do 81do 81

Wymiary gabarytowe

Model UKA16UKA24UKA44
Wysokość:mm142015451545
Szerokość:mm130513051405
Głębokość:mm770770950
Wszystkie prawa zastrzeżone: ekotech-kominki.pl
Opinie o Ekotech-kominki.pl na Opineo.pl