Kocioł EkoKomfort 18kW

Nowy produkt

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 983 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 983 punktów które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 196,60 zł.


9 833,85 zł brutto

Więcej informacji

Kotły EkoKomfort stanowią połączenie wydajnych, sprawdzonych i wygodnych rozwiązań. Zastosowano w nich podajnik ślimakowy, który precyzyjnie dozuje paliwo do żeliwnego palnika retortowego. Pogodowy regulator obsługuje kocioł co oraz całą kotłownię, w tym zawory mieszające poszczególnych układów CO, zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz pompy. Przyjazny tekstowy wyświetlacz pozwala w prosty sposób zaprogramować urządzenie. W konstrukcji kotłów EkoKomfort zastosowano okładziny komory spalania oraz katalizator wykonane z wysokiej klasy ceramiki. Wydłuża to żywotność kotła, poprawia spalanie oraz podnosi jego sprawność. Wyposażenie standardowe obejmuje podwójny system zabezpieczenia przed zapłonem paliwa w zasobniku. Ponadto kotły co EkoKomfort mogą zostać wyposażone w system czyszczenia wymiennika oraz powiększony zasobnik paliwa. To wszystko zapewnia bezpieczeństwo, oszczędność oraz najwyższy komfort.

materiał: Stal    

paliwo: Węgiel ekorgoszek kamienny i brunatny oraz pelety

podajnik: Ślimakowy     

sprawność: Do 86 %

palnik: Żeliwna retorta                

awaryjne palenisko:       ----

sterownik: Pogodowy, Fuzzy Logic (wybrane modele), 1 obieg (opcjonalnie do 3), CWU

pojemność zasobnika: 260 l

Sterownik

Kocioł EkoKomfort wyposażono w innowacyjny regulator ecoMAX 800R, będący zaawansowanym urządzeniem elektronicznym przeznaczonym do sterowania pracą kotła węglowego z podajnikiem ślimakowym a także pozostałym wyposażeniem kotłowni. Regulator ten poprzez kontrolę procesu spalania paliwa samoczynnie podtrzymuje ustaloną temperaturę kotła. Jeżeli dany model wyposażono dodatkowo w funkcję FuzzyLogic, to urządzenie samo steruje pracą wentylatora i podajnika poprzez dobór optymalnych ustawień, co sprzyja ochronie środowiska a zarazem oszczędności paliwa dodatkowo zwalniając użytkownika z obowiązku dostrajania parametrów palnika. Temperatura w obiegach grzewczych utrzymywana jest za pomocą siłowników zainstalowanych na zaworach mieszających. Może ona być też ustawiana ręcznie, w trybie pogodowym na podstawie krzywych grzania albo za pomocą termostatu pokojowego. Standardowo urządzenie steruje jednym, a po wyposażeniu w dodatkowy moduł, maksymalnie trzema siłownikami. Każdy układ można wyposażyć w oddzielny termostat pokojowy. Co więcej sterownik w sposób automatyczny utrzymuje ustaloną temperaturę w zasobniku ciepłej wody sterując pompą CWU a w razie potrzeby uruchamia rezerwowy kocioł (gazowy lub olejowy). Urządzenie wyposażono również w wyświetlacz tekstowy, a jego intuicyjna obsługa jest niezwykle łatwa. Dodatkowo kocioł wyposażyć można w moduł GSM i panel wyświetlacza, zainstalowany w mieszkaniu.

Wymiennik

Kotły EkoKomfort posiadają nowoczesny, pionowy wymiennik stalowy o budowie cylindrycznej. W jego centralnej części znajduje się komora spalania przykryta katalizatorem spalin zbudowanym z wermikulitu. Wlot i wylot wody grzewczej znajdują się w tylnej części kotła. Również z tyłu usytuowany jest czopuch spalinowy, odprowadzający spaliny do komina. Wymiennik kotła zaizolowany jest wełną mineralną, która obniża straty ciepła w trakcie spalania. Obudowa stalowa pokryta jest wytrzymałą farbą proszkową.

Układ spalania

Pod wymiennikiem kotła znajduje się żeliwny palnik retortowy: pierścień, okrągły ruszt, kolano oraz stalowa komora mieszacza powietrza. We wnętrzu retorty doprowadzającej paliwo znajdują się otwory regulujące ciśnienie powietrza potrzebnego do spalania, uniemożliwiając przeniknięcie płomienia do wnętrza podajnika w trakcie procesu spalania. Od spodniej strony komory mieszania umieszczona jest zaślepka wyczystki, a pod komorą spalania zainstalowano popielnik. Wentylator dostarczający powietrze do spalania montuje się pod zasobnikiem paliwa i podłącza do mieszacza powietrza. Ilość powietrza, dostarczanego do spalania regulujemy za pomocą sterownika.

Układ podawania paliwa

Obok kotła znajduje się zasobnik paliwowy, na dnie którego umieszczony jest podajnik ślimakowy. Podajnik ten napędzany jest motoreduktorem przymocowanym na końcu rury podajnika, którą podajnik ślimakowy dozuje paliwo do palnika. Za zasobnikiem paliwa umieszcza się urządzenie zabezpieczające. W przypadku opalania węglem jest to zbiornik wody do awaryjnego gaszenia, zaś przy opalaniu za pomocą pellet montuje się zawór termostatyczny, który zabezpiecza przed dostaniem się żaru do zasobnika.

Parametry cieplno – techniczne

Model EK18EK22EK25EK38EK50EK75
Moc znamionowa:kW182225365072
Zakres mocy cieplnej:kW5,6 ÷ 186,6 ÷ 227,5 ÷ 2510,6 ÷ 3615 ÷ 5021,6 ÷ 72
Sprawność:
Węgiel kamienny Q=28 MJ/kg
%87,3 ÷ 87,487,3 ÷ 87,487,3 ÷ 87,484,6 ÷ 84,784,6 ÷ 84,785,8 ÷ 85,9

Wymiary gabarytowe

Model EK18EK22EK25EK38EK50EK75
Wysokość:mm151015201520151015202010
Szerokość:mm127512751275147014701820
Głębokość:mm935935935110011001230
Wszystkie prawa zastrzeżone: ekotech-kominki.pl
Opinie o Ekotech-kominki.pl na Opineo.pl