Kocioł SmartFire 22kW z zasobnikiem 240l

Nowy produkt

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1500 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 1500 punktów które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 300,00 zł.


15 006,00 zł brutto

Więcej informacji

materiał: Stal    

paliwo: pelety

podajnik: Ślimakowy, śluza zabezpieczająca       

sprawność: 92% / 90,6% / 90%

palnik: Palnik wrzutkowy, automatyczny zapłon, automatyczne czyszczenie      

zestaw hydrauliczny: Zestaw z pompą i zaworem termostatycznym

sterownik: Modulowana moc, pogodowy, 2 obieg CO (+2 obiegi w opcji), 1 obieg CWU

pojemność zasobnika:   150 / 240 / 470 l

czyszczenie wymiennika: Ręczna dźwignia / automatyczne (opcja)          

transport paliwa: W opcji system pneumatycznego transportu paliwa VACUM

Kocioł na pelety SmartFire charakteryzuje się zwartą budową. Większość podzespołów kotła znajduje się pod obudową, która zabezpiecza je przed szkodliwymi działaniem czynników zewnętrznych oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Wewnątrz obudowy pieca SmartFire można wyróżnić dwa główne elementy: korpus kotła oraz układ podawania paliwa.

Korpus kotła tworzą: kolektor, stalowy wymiennik, komora spalania oraz komora popielnika. Wewnątrz stalowego wymiennika znajdują się pionowe płomienice oraz deflektor. Wymiennik wyposażony jest w manualny system czyszczenia. Wymiennik osadzony jest na dolnej części korpusu pieca co w skład której wchodzą komora spalania i komora popielnika oraz kolektor spalin. Wewnątrz komory spalania znajduje się palnik. Palnik wyposażony jest w automatyczny system czyszczenia. Paliwo do palnika dostarczane jest od góry metodą grawitacyjną za pomocą podajnika ślimakowego. Bezpośrednio pod komorą spalania znajduje się komora popielnika, w której spoczywa popielnik do którego opada popiół z palnika.

Drugim głównym elementem kotła co na pelety Smart Fire jest układ podawania paliwa. Jest on integralną częścią obudowy zewnętrznej kotła. Tworzą go: zasobnik paliwa oraz ślimakowy podajnik paliwa wraz z motoreduktorem. Paliwo opada z zapasowego zasobnika do ślimakowego podajnika paliwa. Ten z kolei transportuje paliwo do palnika w komorze spalania. Korpus kotła z układem podawania paliwa łączy kołnierz podajnika ślimakowego. Na przedniej ścianie kotła SmartFire umieszczone są dwie otwierane maskownice. Pod lewa maskownicą znajduje się para drzwi rewizyjnych, umożliwiających dostęp do komory spalania oraz komory popielnika. Pod prawą maskownicą znajduje się otwór rewizyjny dolnej części układu podawania paliwa oraz sterownik kotła. Powyżej prawej maskownicy, na ścianie czołowej, znajduje się wyświetlacz przekazujący użytkownikowi aktualny status kotła, parametry pracy oraz umożliwiający konfigurację kotła.

Wlot i wylot wody grzewczej, służące do podłączenia pieca do instalacji C.O., znajdują się na tylnej
ścianie kotła. Mają one postać króćców z gwintem wewnętrznym G 1Ľ”. Na tylnej ścianie kotła usytuowany jest również czopuch spalinowy służący do odprowadzania spalin do komina. Na tylnej ścianie kotła, obok czopucha znajduje się wentylator wyciągowy. Nad czopuchem znajduje się czujnik temperatury spalin. Ilość powietrza tłoczonego przez wentylator kontroluje i zadaje sterownik.

Obudowa zewnętrzna oraz korpus kotła zaizolowane są wełną mineralną, która zabezpiecza go przed stratami ciepła w czasie pracy. Obudowa kotła wykonana jest z płyt stalowych pokrytych wysokiej jakości, wytrzymałą farbą proszkową.

Wymiary gabarytowe SF22

Model SF22 / 150LSF22 / 240LSF22 / 470L
Wysokość - Y:mm148014801480
Szerokość - X:mm86510451325
Głębokość - Z:mm770770835

Parametry cieplno – techniczne SF22

Model SF22 / 150LSF22 / 240LSF22 / 470L
Moc znamionowa:kW222222
Zakres mocy cieplnej:kW6,6 ÷ 226,6 ÷ 226,6 ÷ 22
Sprawność:
Granulat pellet Q=18 MJ/kg
%90,690,6

90,6

Wszystkie prawa zastrzeżone: ekotech-kominki.pl
Opinie o Ekotech-kominki.pl na Opineo.pl