Sterowniki do Kominków

Zarządzaj swoim kominkiem w wygodny sposób i zwiększ efektywność spalania. Sterownik do kominka umożliwia wygodną obsługę urządzenia, pozwalając uzyskać optymalną energooszczędność oraz bezpieczeństwo użytkowania - to komfortowe rozwiązanie dla Ciebie i Twojej rodziny. Każdy model sprawdza się jako sterownik do kominka z płaszczem wodnym, jak i jako sterownik do kominka powietrznego. Ich działanie opiera się na kompleksowym współdziałaniu z poszczególnymi elementami kominka, umożliwiając sterowanie różnymi funkcjami, które mają wpływ na ekonomiczność procesu spalania. Wybierz sterownik do kominka z płaszczem wodnym lub DGP w konkurencyjnej cenie i oszczędzaj na ogrzewaniu! U nas możesz liczyć na najwyższą jakość i niezawodność.

Wyświetlono: 11 prod.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Sterownik do kominka - sposób na efektywne spalanie drewna

Sterownik przepustnicy kominka ma przede wszystkim za zadanie regulować dopływ zimnego powietrza, niezbędnego podczas procesu spalania. Sterowanie jest kluczowe dla prawidłowego przebiegu procesu oraz jego optymalnej wydajności. Dzięki zastosowaniu sterownika do kominka możesz zarządzać całym procesem. Rozwiązanie to posiada także wiele innych zalet:

  • sterownik do kominka powietrznego oraz z płaszczem wodnym zabezpiecza instalację przed przegrzaniem,
  • sterowniki pozwalają ograniczyć emisję CO2 oraz szkodliwych pyłów,
  • pozwala dłużej utrzymać kominki w niezawodnym stanie technicznym,
  • ich użytkowanie pozwala zaoszczędzić aż do 30% opału.

Oferowane sterowniki do kominków są bardzo estetyczne, posiadają także czytelny wyświetlacz, dzięki czemu są wygodne w obsłudze. Dzięki nim sterowanie spalaniem zajmie Ci tylko chwilę.

Jak działa sterownik do kominka?

W jaki sposób sterowniki do kominka wpływają na ekonomię spalania oraz żywotność wkładu kominkowego? Dzięki wbudowanemu mikroprocesorowi mogą one wpływać na pracę przepustnicy powietrza doprowadzającej do komory spalania tlen. W wyniku tego możliwe jest utrzymanie stałej, określonej wcześniej temperatury spalania. Ma to ogromne znaczenie w przypadku kominków z płaszczem wodnym - utrzymanie stałej temperatury bezpośrednio przekłada się na dłuższą żywotność wkładu kominkowego.
Płynna regulacja dopływu powietrza wpływa na to, że płomień nie wygasa. Przeciwdziała ona także gromadzeniu się spalin. Sterowniki do kominków powietrznych oraz z płaszczem wodnym kontrolują pracę pompy obiegowej oraz pompy dodatkowej.
Sterowniki są proste w obsłudze i niezwykle wygodne, pozwalają na obsługę kominka w sposób bezpieczny, ekologiczny i zapewniający oszczędności. To rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

Funkcjonalne sterowniki do kominka powietrznego i z płaszczem wodnym

Oferowane przez sklep z kominkami EkoTech-Kominki akcesoria to sterownik m.in. pompy, przepustnicy powietrza, dmuchawy - do kominka z płaszczem wodnym i powietrznego, z dodatkowymi funkcjami, takimi jak np. czujnik otwarcia drzwiczek kominka. Sprawdź nasz asortyment i wybierz dopasowany do Twoich potrzeb sterownik do kominka - zapewniamy konkurencyjne ceny, wysoką jakość oraz niezawodność oferowanych produktów. Postaw na ekonomiczne rozwiązania dla domu i zacznij oszczędzać!