Wkłady kominkowe - nowoczesne, narożne, klasyczne

Nowoczesny sposób na kominek? Wkład kominkowy to rozwiązanie, które pozwoli wprowadzić do wnętrza domu przyjemny klimat, a przy tym zadbać o środowisko. Różnorodność form, zdobień, możliwość wyboru wkładu prawego lub lewego - wszystkie te elementy sprawiają, że każdy znajdzie wkłady kominkowe doskonale podkreślające charakter aranżacji salonu. Wykorzystane w ich produkcji innowacyjne technologie pozwalają tworzyć rozwiązania nie tylko wysoce estetyczne, ale i funkcjonalne. Wkład do kominka to ekologiczne spalanie drewna, niska emisja pyłów i CO2, przystosowanie do ekologicznych domów z rekuperacją - przekonaj się, co jeszcze zapewniają nowoczesne kominki.

Wyświetlono: 332 prod.

Pokazano 1-24 z 332 pozycji

Aktywne filtry

Wkłady kominkowe, czyli design, wygoda, ekologia

Niezależnie czy wybierzesz wkład kominkowy narożny, czy klasyczny - każdy z nich pozwala na swobodną obserwację palącego się ognia. Duże przeszklenie doskonale komponuje się z obudową, sprawiając, że wkłady kominkowe stają się atrakcyjnym elementem wyposażenia, którego funkcjonalnością możesz cieszyć się w każdym aspekcie. Wkład do kominka zapewnia między innymi:

  • możliwość bezpiecznego otwierania drzwiczek, dzięki zastosowaniu systemu zimnej klamki,
  • bezpieczne, ekologiczne spalanie, zgodne z założeniami normy BImSchV 2 oraz z certyfikatami bezpieczeństwa, np. Flamme Verte, ustawą antysmogową Ekoprojekt,
  • optymalną wydajność spalania.

Na co zwrócić uwagę wybierając kominek?

Wybierając wkład kominkowy powietrzny czy z płaszczem wodnym, wybieramy rozwiązanie na lata, dlatego dobrze jest przeanalizować kilka aspektów, pod kątem których możliwy będzie wybór optymalnego rozwiązania. Nowoczesne kominki występują w wielu wariantach, różniących się poszczególnymi parametrami - parametry te warto zestawić z naszymi oczekiwaniami i zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • moc grzewczą - musi być przystosowana do metrażu wnętrza; wkład kominkowy małej mocy sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, ten o dużej mocy - w większych; zbyt duża moc wkładu kominkowego mogłaby spowodować przegrzanie pomieszczenia, z kolei zbyt mała, sprawiłaby, że w pomieszczeniu byłoby zbyt zimno;
  • przeznaczenie - co ściśle wiąże się także z mocą; jeśli wkład do kominka ma stanowić podstawowe źródło ogrzewania (wkład kominkowy z płaszczem wodnym), jego moc powinna odpowiadać przyjętemu dla domu zapotrzebowaniu na ciepło, jeśli z kolei wybieramy nowoczesne kominki głównie ze względów estetycznych (wkład kominkowy powietrzny), które dla systemu grzewczego będą jedynie wsparciem, ich moc może być niższa;
  • korpus - ścianki wkładu do kominka nie mogą być zbyt cienkie, istnieje wtedy ryzyko powstania naprężeń, które mogą być przyczyną odkształceń, a nawet pęknięć; budowa wkładu wpływa na jego żywotność, dlatego warto wybierać nowoczesne wkłady kominkowe cechujące się optymalną budową, jak na przykład wkład kominkowy Kratki, Hajduk, Uniflam, Invicta czy Pama.

Dla optymalnie wygodnego i efektywnego użytkowania kominka warto postawić na nowoczesne kominki o wysokiej sprawności, niskim zużyciu drewna i długim czasie palenia (po jednorazowym dostarczeniu opału). Polecamy spełniające te kryteria wkłady kominkowe KFD, wkłady kominkowe ECO czy wkład kominkowy Kratki. Znajdziesz wśród nich zarówno nowoczesne wkłady kominkowe pasujące do designerskich opraw, jak i kominki klasyczne w konkurencyjnych cenach.

Jaki wkład kominkowy wybierzesz do swojego salonu?

Decydując się na wkład do kominka możesz wybierać spośród różnych designerskich rozwiązań  - wkład kominkowy narożny, tradycyjny, do całkowitej zabudowy lub z prostą czy zdobioną obudową, jak i spośród ich rodzajów. Sklep z kominkami EkoTech-Kominki oferuje:

  • wkłady z płaszczem wodnym - skutecznie wspierające tradycyjny system grzewczy, pozwalające ograniczyć koszty ogrzewania,
  • wkłady powietrzne - stalowe i żeliwne.

Niezależnie od wariantu, każdy nowoczesny wkład kominkowy wyróżnia solidne wykonanie z żeliwa, stali, elementów szamotowych. Precyzja wykonania oraz wybór wysokiej jakości materiałów pozwalają tworzyć rozwiązania stylowe, umożliwiające długotrwałą eksploatację.

Nasz sklep z kominkami przygotował nowoczesne i klasyczne wkłady kominkowe w atrakcyjnych cenach, a także inne rozwiązania dla domu - między innymi biokominek czy wolnostojące piece kozy. Sprawdź naszą ofertę!