Kominki - najnowsze trendy

Obecnie nowoczesne kominki często są prawdziwym dziełem sztuki. Aranżując wnętrza naszych domów, niejednokrotnie dążymy do tego, aby kominek był głównym akcentem w salonie. Dzięki temu wnętrze staje się bardziej przytulne, a zarazem nowocześniejsze. Niebanalny design współczesnych kominków pozwala nam cieszyć się ciekawym akcentem w domach i mieszkaniach, a nowoczesne rozwiązania sprawiają, że oprócz aspektu dekoracyjnego, kominki stają się coraz bardziej funkcjonalne. Powstają zaawansowane technologicznie wkłady grzewcze, które mogą stanowić źródło ogrzewania domu, a nawet wody.

Tradycyjne kominki z kolumienkami to rozwiązanie, na które obecnie decyduje się raczej niewiele osób. Pomijając fakt, że nie są one już zbyt modne, piece z otwartym obiegiem nie mają specjalnego wkładu, dlatego mogą ogrzewać tylko jedno pomieszczenie. Z tego powodu ludzie często z nich rezygnują, bo choć najbardziej kojarzą się one z ciepłem domowego ogniska, to niestety są wysoko nieopłacalne i niepraktyczne, a także niebezpieczne – należy nieustannie pilnować kominka, aby żar nie wyleciał na zewnątrz. Nowoczesne kominki z obiegiem zamkniętym można natomiast spokojnie zostawiać rozpalone, nawet gdy nie ma nikogo w domu, ponieważ są one w pełni zabezpieczone.

Kominek Powietrzny czy z Płaszczem Wodnym?

Obecnie ogromną popularnością cieszą się kominki wyposażone w system dystrybucji gorącego powietrza (DGB), czyli w skrócie kominki powietrzne. Są one doskonałą opcją dla osób, których domy mają od 100 do 140 metrów i które nie chcą za pomocą kominka dodatkowo ogrzewać wody. Są to z reguły stosunkowo tanie kominki, które dzięki swojej prostocie gwarantują niezawodne działanie.

Kominek z Płaszczem Wodnym - Ekotech Oferta

Jeśli chcemy ogrzewać dom kominkiem, a dodatkowo chcielibyśmy za jego pomocą ogrzewać wodę, warto zastanowić się nad wyborem kominka z płaszczem wodnym. Działają one jak kotły grzewcze – podgrzewają wodę krążącą w instalacji centralnego ogrzewania. Kominek może być jedynym źródłem ogrzewania, może też współpracować z kotłem lub pompą ciepła. Tego rodzaju system grzewczy można także uzupełnić kolektorami słonecznymi.

Obecnie kominki powietrzne i kominki z płaszczem wodnym są najczęściej wybierane przez klientów, z uwagi na ich funkcjonalność i nieprzeciętny wygląd. Wybór wkładu jest bardzo istotną kwestią. Kiedy już podejmiemy tę decyzję, warto zastanowić się nad wyglądem naszego przyszłego kominka. Obecnie kominki z kolumienkami odchodzą już do lamusa, klienci od wielu lat nie decydują się na takie rozwiązanie. Wybierane są kominki nowoczesne i oryginalne w swojej prostocie. Trendem, który dominuje od kilku sezonów, jest otwarty widok ognia.Od kilku sezonów ogromnym powodzeniem cieszą się wkłady panoramiczne, pryzmatyczne, dwustronne i półwyspowe. Zapewniają one możliwość oglądania ognia z różnych stron, co dodatkowo pozwala na wzmocnienie efektu, jaki wywołuje ogień płonący w kominku w naszym salonie. Najlepsi projektanci kominków poszukują rozwiązań ponadczasowych, designu, który nie przeminie wraz z modą, lecz będzie zachwycał przez wiele lat.

Panoramiczne wkłady - nowe trendy

Zewnętrzna obudowa nie ma żadnego wpływu na działanie kominka, dlatego można swobodnie wybierać i dostosowywać materiał i kolor do wystroju domu i salonu. Obudowa może być wykonana z marmuru, kamienia, granitu lub stali, zależnie od projektanta, dekoratora wnętrz lub życzenia klienta. Dominującym obecnie trendem w wystroju domów jest prostota i minimalizm, podobnie jest w przypadku kominków. Coraz częściej powstają kominki pozbawione obudowy, dzięki czemu wygląda on tak, jakby był tylko szybą. Kominki umieszcza się z reguły na centralnej, największej ścianie, a sterowane są za pomocą pilota. Możliwość tworzenia kominków o różnorodnych kształtach, rozmiarach oraz dowolność w wyborze materiałów pozwalają projektantom tworzyć kominki, które stają się prawdziwymi dziełami sztuki.

Tanie kominki, a jakość

Oryginalny design wiąże się z wyższą ceną, choć można znaleźć także tanie kominki. Jeśli istotna jest dla nas ich funkcjonalność, a nasz dom ma mniej niż 140 metrów, warto wybrać kominek powietrzny. Jeśli dom jest większy, a dodatkowo chcemy podgrzewać wodę, zdecydujmy się na kominek z płaszczem wodnym. Warto pamiętać, że tanie kominki nie zawsze są najlepszym wyborem, a jeśli oprócz ogrzewania chcemy cieszyć się niepowtarzalnym designem, warto wydać nieco więcej, aby nasz kominek stał się prawdziwą ozdobą domu.

Ekotech - Tanie kominki


Wszystkie prawa zastrzeżone: ekotech-kominki.pl
Opinie o Ekotech-kominki.pl na Opineo.pl